Zvýšení poptávky po ropě způsobuje rychlý růst WTI více než 2%

Cena západotexascké ropy (WTI), amerického referenčního druhu ropy, vzrostla o více než 2% poté, co americké energetické společnosti překonaly odhady zisku. Zpráva vlády navíc ukázala zvýšenou poptávku po palivech, zatímco produkce ropy se zpomalila. V době psaní článku WTI obchodovalo za cenu 76,61 USD.

I když se WTI zvyšuje denně, tuto týden by dokončila s poklesem o 1,67%, což prodlužuje její pokles na dva po sobě jdoucí týdny v souvislosti se zhoršující se ekonomickou situací v USA.

Nejnovější zpráva Reuters uvádí, že Federální pojišťovací úřad pro vklady (FDIC), tajemník pokladu USA a Federální rezervní systém uspořádali schůzky s First Republic Bank, která nenašla řešení své finanční situace.

Podle zprávy amerického Úřadu pro energetické informace (EIA) klesla v únoru americká produkce ropy na 12,5 milionů barelů denně (bpd), což je nejnižší úroveň od prosince. Nicméně poptávka po palivech se zvýšila na téměř 20 milionů bpd, což je nejvyšší úroveň od listopadu.

Mezitím Baker Hughes report pro 28. dubna uvádí, že počet plošin, které hledají ropu v USA, zůstal nezměněn na 591 v den, kdy americké společnosti oznámily zisk.