USD/JPY trhá rekordy díky BoJ a americkým datům

USD/JPY se dnes drží na silných ziscích, které mu přinesla Bank of Japan, a obchoduje nad hranicí 136.00 po zveřejnění amerických dat. Dnes ráno se dostal až na nejvyšší úroveň od 10. března, když vzrostl o více než 300 pipsů. Důvodem bylo hlavně rozhodnutí BoJ ponechat svou měnovou politiku na současných úrovních, což negativně ovlivnilo japonský jen a podpořilo agresivní nákupy dolarů.

Za poslední týdny se americký dolar zotavil a dnes se objevují sázky na další zvýšení sazeb o 25 bps na květnovém zasedání FOMC. To dále posílilo USD a podpořilo růst USD/JPY. Nicméně, zpráva o úbytku amerického indexu spotřebitelských cen (PCE) o více než očekávané množství na 4,2% meziročně v březnu způsobila, že dolar mírně klesl. To bylo umocněno také poklesem výnosů amerických dluhopisů.

Vzhledem k mírně překoupeným oscilátorům na krátkodobých grafech se růst USD/JPY zastavil a byl ovlivněn také slabšími trhy. Nicméně, trh stále očekává další růst ceny páru v příštích týdnech a tento týden zaznamenal již třetí týden silných zisků, což je pátý týden pozitivního pohybu v posledních šesti týdnech.