Australský dolar (AUD) se ocitá v letošním roce pod značným tlakem, když klesl na nejnižší úroveň roku a obchoduje se pod hranicí 0,6400. Tento trend pokračoval hlavně kvůli kombinaci zpráv z Číny, rozhodnutí australské centrální banky a sílícího amerického dolaru.
Reakce na nedávná čínská data byla zklamáním, a společně s obezřetným postojem Reserve Bank of Australia (RBA) a silným výkonem amerického dolaru na domácím trhu, vše přispělo k poklesu AUD/USD. I přes tyto výzvy se trh nyní zdá být v režimu konsolidace, zatímco čeká na další data z Austrálie a USA.
RBA v úterý potvrdila očekávání trhu a ponechala klíčovou úrokovou sazbu beze změny na 4,10%. Navíc, výroky naznačující pokračující pomalý růst australské ekonomiky způsobily další tlak na australský dolar.
Zajímavé bylo také to, jak australský dolar reagoval na zprávy z Číny. Zatímco čínský služební PMI klesl na nejnižší úroveň roku, bylo také poukázáno na rostoucí napětí mezi Čínou a USA ohledně Tchaj-wanu, což mohlo ovlivnit sentiment trhu.
Z hlediska dat z USA se objednávky továren v červenci snížily na nejnižší úroveň od poloviny roku 2020. Federální rezerva však naznačila, že její rozhodnutí o sazbách bude nadále záviset na datech, což umožnilo americkému dolaru udržet si silnou pozici.
Vzhledem k aktuálním událostem by obchodníci s AUD/USD měli sledovat australské HDP za 2. čtvrtletí a také americký ISM služební PMI pro srpen. Klíčovým momentem bude také poslední projev guvernéra RBA Lowe před jeho odchodem, který by mohl přinést další směrování pro australský dolar.