Zlato se stabilizuje nad hranicí 1970 dolarů: Očekávání zveřejnění zápisu z jednání FOMC

Cena zlata se ustálila nad úrovní 1970 dolarů, a to před zveřejněním zápisu z jednání Federálního otevřeného tržního výboru (FOMC). Očekává se, že vydání těchto zápisů z květnového setkání FOMC poskytne podrobné vysvětlení za zvýšením úrokové sazby Federální rezervy (Fed) o 25 bazických bodů.

Index S&P500 zažil výrazný pokles v úterý, způsobený výprodejem technologických akcií. Nálada na trhu zůstává negativní, jelikož americká ekonomika se blíží k situaci, kdy federální vláda vyčerpá své prostředky do 1. června. Absence pozitivního pokroku v zvýšení dluhového stropu USA děsí investory, protože neschopnost splácení dluhů ze strany USA by mohla způsobit chaos na globálních finančních trzích a nárůst úrokových sazeb.

Dolarový index (DXY) ukazuje známky smršťování volatility po vzestupu téměř k maximu minulého týdne nad hodnotou 103.60. Po zveřejnění zápisů z květnového jednání FOMC se očekává detailní vysvětlení za zvýšení úrokové sazby Fedu o 25 bazických bodů. Tento dokument také poskytne indicie o budoucích politických krocích.

Mezitím výnosy z amerických státních dluhopisů s dobou splatnosti 10 let poklesly pod 3,70%, což bylo důsledkem smíšených předběžných dat S&P PMI za květen.

Technická analýza zlata

Cena zlata prokázala vynikající oživení po vytvoření dvojitého dna od minimální hodnoty 18. května na úrovni 1952,01 dolarů, což signalizuje býčí obrat. Síla zlatých býků se dále zvýší po průlomu nad bezprostřední rezistencí od 19. března na úrovni 1984,25 dolarů. Klesající trendová čára od historických maxim na 2079,76 dolarů bude pro cenu zlata hlavní překážkou.

Zlato se vyšplhalo nad 20-periodový exponenciální klouzavý průměr (EMA) na úrovni 1970 dolarů, což naznačuje, že krátkodobý trend se stal pozitivním.