WTI a jeho dynamika: Býčí perspektiva na trhu s ropou

Ropa je jedním z nejdůležitějších komoditních trhů na světě. Ceny ropy se neustále mění a ovlivňují ekonomickou dynamiku na celosvětové úrovni. Konkrétně se nyní podíváme na západotexaskou intermediální ropu, známou jako WTI.

WTI je v současné době na vzestupu. Zaznamenali jsme růst o 0,36% a cena se zvýšila z minima na úrovni 70,72 dolarů na maximum 72,49 dolarů. Tato analýza se snaží vyvodit býčí perspektivu pro tuto komoditu.

WTI na denním grafu

Na dlouhodobém horizontu je patrné hlavní dvojité dno. Tento vzorec často naznačuje možné oživení trhu po období poklesu.

Pokud se na graf podíváme podrobněji, je patrné, že trh prolomil medvědí trend a nyní sleduje dynamickou podpůrnou linku. Tato linie je klíčová pro zachování stávajícího trendu.

Dále je patrná takzvaná “W” formace na úrovni krku. Tato formace je dalším pozitivním signálem pro býky na trhu, protože naznačuje možný obrat trendu.

Fibonacciho retracement a WTI

Použitím Fibonacciho retracementu na poslední býčí impuls můžeme vidět, že úroveň 78,6% se shoduje s podpůrnou linií a minimy korekce. To může být další indikátor, že cena může pokračovat ve svém stoupajícím trendu.

Na základě těchto technických indikátorů je možné, že WTI by mohla být připravena na další růst. Býčí sentiment na trhu je silný, což by mohlo vést k dalšímu posílení ceny ropy.

Nicméně je důležité si uvědomit, že na trhu s ropou hraje roli mnoho faktorů, včetně globálních politických a ekonomických událostí. Vždy je tedy dobré sledovat širší kontext a nepřehlédnout možné rizikové faktory, které by mohly ovlivnit cenový trend.

Závěrem, aktuální technická analýza naznačuje býčí perspektivu pro WTI, ale jako vždy, obchodníci by měli být ostražití a sledovat jakékoli změny na trhu.