Pondělní pohyby na finančních trzích byly značně neklidné. Dolar zpevnil svou pozici v pátek vlivem měsíčních toků a před očekávanými událostmi v tomto týdnu. Jeho růst pokračoval i v pondělí, ale během evropského dne se situace změnila, přičemž nízké objemy zvýrazňovaly pohyby na trhu. Dolar si ovšem následně polepšil po publikování amerických ekonomických dat.
Březnové výdaje na stavebnictví ve Spojených státech vzrostly o 0,3 % meziměsíčně, což byl lepší výsledek než předpovězený pokles o 0,1 %. Navíc, index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu USA (ISM Manufacturing PMI) za duben překonal očekávání a vzrostl na hodnotu 47,1 z předchozích 46,3. Naopak, konečný odhad indexu globálního zpracovatelského průmyslu (S&P Global Manufacturing PMI) byl za stejný měsíc revidován směrem dolů z 50,4 na 50,2. Rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů přispěly k posílení dolaru.
Centrální banky se nyní dostávají do popředí zájmu. Japonská centrální banka (BoJ) ponechala úrokové sazby na prvním zasedání nového guvernéra Kazua Uedy beze změny. Stejně tak zůstalo rozpětí pro desetileté japonské státní dluhopisy (JGB) na 50 bazických bodech kolem cíle 0 %.
Australská centrální banka (RBA) oznámí své rozhodnutí v úterý. Očekává se, že pozastaví zvyšování sazeb a ponechá sazbu na 3,50 %.
Japonský jen oslabil z hlavních měn nejvíce, když USD/JPY vzrostl na úroveň 137,50.
Komoditní měny byly vůči americkému dolaru poměrně úspěšné, neboť získaly podporu díky pozitivnímu vývoji na Wall Street.