XAU/USD končí obchodní den na těsném okraji měsíčních minim

Zlato zažívá turbulentní období, když XAU/USD zaznamenalo úterní pokles o více než 0,70% a hrozí, že se přiblíží měsíčnímu minimu na úrovni 1 925 dolarů. Navzdory nepříznivému sentimentu na globálních trzích, vyvolanému snížením sazeb Čínskou lidovou bankou, se zlato neudrželo na svých pozicích a ukázalo svou citlivost na globální ekonomické tlaky.

Ve světle těchto událostí se americký dolar udržel na pevné půdě, což vedlo ke zhoršení pozice XAU/USD. Tento scénář zvýšil napětí mezi investory, kteří nyní očekávají svědectví předsedy Fed Jerome Powella před Kongresem, které by mohlo poskytnout nějaké náznaky o dalších krocích měnové politiky Federální rezervy.

Technické ukazatele pro XAU/USD zůstávají krátkodobě pesimistické. Index relativní síly (RSI) a konvergenci a divergenci klouzavých průměrů (MACD) oba signalizují slabost, což znamená, že jsou v negativním území. Kromě toho cena nyní obchoduje pod 20- a 100denním klouzavým průměrem (SMA), přičemž oba se připravují na medvědí kříž.

Klíčová podpora je na měsíčním minimu na úrovni 1 925 dolarů. Pokud dojde k jejímu prolomení, mohla by se dostat do hry oblast 1 915 dolarů a psychologická hranice na 1 900 dolarů. Na druhé straně, pohyb nad 100denní SMA na 1 942 dolarech by naznačoval pokračování býčího trendu pro zlato, s dalšími rezistencemi na 20denní SMA na 1 953 dolarech a v zóně 1 975 dolarů.