Inflace v UK může zlomit padající trend GBP/USD

Měnový pár GBP/USD se nachází v napjaté situaci. V ranních hodinách asijské seance se tento pár vrací z týdenního vrcholu k hodnotě 1,2760. Tento pohyb vypadá jako reakce na nedávnou ztrátu týdenního růstu, který byl zaznamenán po proražení dlouhodobé rezistence.

Je zřejmé, že tento pokles aktivity u libry může souviset s trhem, který s napětím očekává klíčové inflační ukazatele z Velké Británie, včetně květnového indexu spotřebitelských cen (CPI). Tyto informace mohou značně ovlivnit vývoj měnového páru.

Podle indikátoru RSI je GBP/USD v překoupené zóně a předpokládá se, že může pokračovat v nedávném dvoudenním trendu poklesu. Nicméně klíčové ukazatele, jako je minulý měsíční maximum a 10denní klouzavý průměr (DMA), signalizují oblast 1.2685-80 jako důležitý bod, který by mohli “medvědi” prorazit, aby upevnili svou pozici.

Dalším důležitým prvkem, který může omezit další pokles, je vzestupná trendová linie, která začala 5. června. Tato linie se nyní blíží hodnotě 1.2645.

Pokud dojde k průrazu podpory na 1.2645, dalším cílem pro “medvědy” bude hranice 1.2545, následována podporou na 1.2475 a dále lednovým maximem na 1.2450.

Na druhou stranu, pro návrat k růstu je nezbytné překonat hodnotu 1.2850, která by otevřela cestu k úrovni 1.2975-80. Poté by se dalo očekávat pokračování růstu směrem k psychologické hranici na 1.3000. Tento scénář by byl pro “býky” na libru velmi příznivý.