Dolarový index: Překážky pro růstový trend

Index amerického dolaru (DXY) pokračuje v mírném růstu, ale nedokáže získat potřebný momentum pro jasný obrat vzhůru. Zdá se, že trh nejistě reaguje na signály zvyšující se inflace, zejména v kontextu smíšených názorů a lehkého ekonomického kalendáře.

Skladové zásoby ve velkoobchodě v USA se v březnu snížily na 0,0% oproti očekávaným 0,1%. Přesto data z FRED (St. Louis Federal Reserve) ukazují na rostoucí inflační očekávání v období příštích 5 a 10 let.

Na druhou stranu, zpráva o zaměstnanosti v USA nepřinesla přesvědčivé výsledky, což vyvolává otázky o dalším postupu americké centrální banky (Fed) a klade důraz na publikaci indexu spotřebitelských cen (CPI) za duben, která je naplánována na středu.

Austan Goolsbee, prezident Chicagské pobočky Fedu, se vyjádřil, že je příliš brzy na určení dalšího politického kroku a zdůraznil množství nejistot týkajících se dopadu utažení úvěrových podmínek na ekonomiku.

Mezitím americká ministryně financí Janet Yellenová kontaktovala vedoucí představitele obchodních a finančních institucí, aby jim vysvětlila “katastrofální” dopad možného selhání USA splácet svůj dluh na americkou i globální ekonomiku.

Wall Street zakončil den smíšeně, zatímco výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů za poslední tři dny pokračovaly ve vzestupu až na 3,50%.