Cena stříbra pod tlakem: Prodávající přitvrzují a míří k hladině podpory $25,30

Stříbro vykazuje třídenní poklesovou tendenci, po dosažení vícedenního maxima se cena drží na nižších hladinách. Zdá se, že investoři zaujali opatrnější postoj, což se projevuje prolomením dvouměsíčního vzestupného trendu. Medvědí indikátory MACD naznačují, že stříbro by mohlo zaznamenat další ztráty.

Klíčovým ukazatelem pro další vývoj ceny stříbra je konvergence 10denního a 21denního klouzavého průměru. Pokud by cena pokračovala v poklesu a prolomila hladinu $25,30, mohli bychom se dostat až k horizontální zóně podpory z posledních čtyř měsíců, nacházející se okolo $24,55-50.

Je důležité si uvědomit, že pokud by cena stříbra poklesla pod $24,50, mohlo by dojít k prudkému poklesu až k cenovým úrovním z počátku ledna, kdy byla cena kolem $23,00.

Na druhou stranu, pokud by se cena stříbra udržela nad hladinou $25,65, mohli bychom vidět návrat kupujících na trh. Přesto budou mít kupující překážky ve formě dvojitého vrcholu kolem $26,10 a překoupené RSI linie.

Pokud by se cena udržela nad $26,10 až do konce obchodního dne, mohli bychom očekávat, že se cena dostane až k maximům z dubna a března minulého roku, které byly zaznamenány u hladin $26,25 a $26,95.