XAG/USD zůstává blízko měsíčního minima, působí křehce pod 200-denním SMA

Stříbro ukazuje mírné známky zotavení z téměř měsíčního minima, kterého dosáhlo v pondělí. Přestože se kov pokusil o zotavení, technické ukazatele naznačují větší pravděpodobnost poklesu ceny.

V úterý se kovu podařilo získat nějaké kupce, když se stříbro částečně vzpamatovalo z výrazného poklesu předešlého dne, jehož důsledkem bylo dosažení hladiny $23.00, což je téměř měsíční minimum. Nicméně stříbro má problémy s kapitalizací tohoto pohybu a v ranném evropském obchodování vykazuje jen mírné zisky nebo ztráty.

Technické ukazatele však naznačují, že nejpravděpodobnější směr pro měnový pár XAG/USD je směrem dolů. Pokles pod hladinu $23.30, který kombinuje 61,8% Fibonacciho retracement z červnově-červencového růstu a vzestupný trend z června, podnítil medvědí obchodníky k akci. Dále pak následné klesání pod klíčový 200-denní SMA pravděpodobně již připravilo půdu pro prodloužení nedávného poklesu.

Negativní výhled potvrzují oscilátory na denním grafu, které začínají klesat do medvědího teritoria. Nicméně by bylo rozumné vyčkat na další potvrzení a přijetí hladiny pod $23.00, než se sázkovat na další pokles. Pokud dojde k průlomu, může XAG/USD dále klesat směrem k hladině $22.15-$22.10.

Naopak, dříve zmíněný odpor kolem hladiny $23.30 nyní vystupuje jako okamžitá překážka. Sustained zotavení by mohlo vést k rychlému nárůstu směrem k $23.70 nebo k 50% Fibonacciho úrovni. Ovšem i tento vzestup by mohl přilákat nové prodejce a jeho růst by mohl být omezen v oblasti $24.00-$24.10.

Tato klíčová hladina by mohla posloužit jako kritický bod. Pokud by byla překonána, mohla by cena stříbra vzrůst k hladině $24.45-$24.50, a následně až k psychologické hladině $25.00.