Analýza měnového páru USD/JPY od UOB naznačuje stabilní pohyb

V poslední době se měnový pár USD/JPY pohybuje v mezích, které jsou odborníky banky UOB definovány jako 140,00 až 143,30. Ekonomka Lee Sue Ann a tržní stratég Quek Ser Leang se domnívají, že tato situace je nejspíše trvaláho charakteru.

Klíčové postřehy:

Předpověď pro následující den: I když včerejší odhad oslabení USD nevyšel, měna nečekaně vzrostla na 142,59. Pozitivní dynamika se lehce zvýšila, a tak se očekává, že dnes bude USD mírně stoupat. Avšak tato situace by neměla ohrozit hlavní odporovou úroveň na 143,30 (další rezistence je na 142,90). Pokud by USD spadlo pod hodnotu 141,90, ukázalo by to na pokles stávajícího růstového tlaku.

Střednědobý výhled: Včera bylo poukázáno na to, že recentní tlak na růst začíná opadat, a USD by se mělo pohybovat v rozmezí 140,00 až 143,30. Tento pohled zůstává konzistentní s aktuální situací na trhu.

Tato analýza vychází z očekávání odborníků UOB a naznačuje, že měnový pár USD/JPY bude i nadále zachovávat svou současnou pozici bez výraznějších výkyvů. Stratégie a postřehy od Lee Sue Ann a Quek Ser Leang představují ucelený pohled na aktuální tržní situaci a možný vývoj v následujících týdnech.