Zlato míří nad 2 020 USD, jelikož americký trh práce nepodporuje jestřábí sázky na Fed

Zlato (XAU/USD) se snaží navázat na svůj růst nad bezprostřední resistencí na 2 020 USD během časného tokijského obchodování. Drahý kov byl ve velkém rozsahu prodáván v pátek po zveřejnění silných amerických údajů o zaměstnanosti. Nicméně, podrobné zkoumání zprávy o americkém trhu práce ukázalo, že březnový nárůst zaměstnanců byl revidován směrem dolů, což změnilo celkový kontext.

Přidání nových pracovních míst v březnové zprávě o nezemědělských mzdách (NFP) bylo revidováno z původně nahlášených 263 000 na pouhých 165 000. Snížení o 37 % v březnové zprávě o zaměstnanosti znamenalo, že čistý nárůst nových platů v dubnu činil pouhých 2 %, což bylo pro americký Federální rezervní systém (Fed) nedostatečné na to, aby přehodnotil svůj neutrální postoj k úrokovým sazbám.

Avšak katalyzátorem, který bude dál trápit členy Fedu, je optimistická zpráva o průměrných mzdách. Mzdy v dubnu vzrostly o 0,5 %, zatímco trh očekával růst o 0,3 %.

Optimismus vyvolaný neoslnivou zprávou o americkém NFP vedl k růstu indexu S&P 500. Investoři věří, že nejhorší je za nimi, protože Fed dosáhl své konečné úrokové sazby. Mezitím se americký prezident Joe Biden setká s předsedou Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym a dalšími kongresovými lídry v úterý, aby projednali blížící se krizi týkající se dluhového stropu, jak informovala ABC News. Prezident Biden již varoval republikány, že prodlení při řešení dluhové krize USA by mohlo vést ke značným ztrátám pracovních míst a poklesu hrubého domácího produktu (HDP).