XAU/USD směřuje k 2 000 $ v očekávání dat o zaměstnanosti v USA

Cena zlata míří k prvnímu týdennímu zisku za poslední čtyři týdny, kdy klesají výnosy amerických státních dluhopisů a hodnota amerického dolaru. Zdrženlivý optimizmus trhů ohledně průchodu dohody o dluhovém stropu USA Kongresem a uklidňující se spekulace o růstu úrokových sazeb Federální rezervní banky (Fed) posilují nákupní tendence u XAU/USD. Data o americkém nezemědělském zaměstnanosti (NFP) a míře nezaměstnanosti by měla ukázat napjatý trh práce, což by mohlo podpořit cenu zlata.

Cena zlata (XAU/USD) zůstává na týdenním maxima, pohybující se kolem 1 975-77 $ během ranní asijské seance v pátek po dvoudenním růstovém trendu. Tímto se žlutý kov připravuje na první týdenní zisky za poslední čtyři týdny v důsledku celkové slabosti výnosů amerických státních dluhopisů a amerického dolaru. Obchodníci se při obchodování hlavních katalyzátorů zaměřují především na očekávání trhů ohledně přerušení zvyšování úrokových sazeb Fedem v červnu. Pro růst XAU/USD hovoří také průchod dohody o americkém dluhovém stropu Sněmovnou reprezentantů a smíšená americká data. Navíc, povzbudivé čínské PMI rovněž podpořilo nákupy zlata.

Pokud jde o další vývoj, obchodníci se zlatem by měli vyčkávat na americkou měsíční zprávu o zaměstnanosti pro další podněty.

Cena zlata stoupá při zklamání očekávání ohledně Fedu

Cena zlata stále roste, když se očekávání trhu týkající se zvýšení úrokových sazeb Fedu snižuje, z 17 bazických bodů (bps) v červnu ve středu na 7 bps ve čtvrtek. Za posledním pohybem mohou stát smíšená americká data a nedostatek silných hawkish komentářů ze strany Fedu.

Průchod dohody o dluhovém stropu USA, data z Číny také podporují nákupce XAU/USD

Nedávno americký Republikánský dům reprezentantů schválil návrh zákona o dluhovém stropu, což podpořilo optimizmus trhu, jelikož vládnoucí Demokraté v Senátu mohou nyní snadno zabránit výpadku.

Pozitivní čínský výrobní PMI Caixin rovněž podporuje růstový momentum XAU/USD.

Všechny oči upřené na americké nezemědělské zaměstnanosti

V nadcházejícím období bude klíčová americká zaměstnanecká data a poslední kolo diskusí Fedu před obdobím před FOMC, kdy jsou politici v tichosti.

Technická analýza ceny zlata

Cena zlata prodlužuje své zotavení od 100-DMA a sedmiměsíční vzestupné podpůrné linie, kolem 1 940 $ v době tisku, směrem k 50-DMA kolem 1 992 $.

Podpora růstu ceny zlata je silný Relativní index síly (RSI), umístěný na 14, stejně jako ubývající bearish tendence indikátoru Moving Average Convergence and Divergence (MACD).

50-DMA průlom ale potřebuje potvrzení od kulatého čísla 2 000 $, než se dostane k několika odporům kolem 2 050 $.

Naopak, konvergence 100-DMA, odporu obráceného na podporu a vícedenní rostoucí trendové linie, kolem 1 938-40 $, představuje pro nákupce XAU/USD významnou výzvu pro získání kontroly.

Pokud se jim to podaří, nelze vyloučit pokles ceny zlata směrem k vrcholům zaznamenaným na začátku února a března, kolem 1 890 $ a 1 858 $.

Stručně řečeno, cena zlata se zdá být dobře připravena znovu překročit hranici 2 000 $.