XAG/USD zůstává ve váhavé zóně

Stříbro začíná týden s nejistým vývojem a jeho cena se v pondělí pohybuje v úzkém rozmezí. Větší impuls k růstu zatím chybí, přičemž na čtyřhodinovém grafu XAG/USD naráží na odpor v podobě 100-periodického klouzavého průměru (SMA).

Cena stříbra se vrátila z poklesu pod 25 dolarů za unci a dosáhla třídenního maxima, avšak dynamika průlomu zatím není přesvědčivá. Býčí obchodníci by měli být obezřetní, než se začnou orientovat na další zotavení z horizontální podpory na úrovni 24,50 – 24,40 dolarů.

XAG/USD se momentálně drží nad hladinou 23,6% Fibonacciho retracementu, což naznačuje, že z krátkodobého hlediska je pozitivní výhled stále v platnosti. Technické indikátory také naznačují, že by se během dne mohlo objevit určité zotavení směrem ke hladině 25,50 dolarů. Pokud by se toto potvrdilo, mohl by růst pokračovat směrem k 26 dolarům za unci.

Na druhou stranu, oblast 24,50 – 24,40 dolarů funguje jako silná podpora. Její proražení by mohlo způsobit technický prodej, což by mohlo vést k poklesu ceny stříbra pod 24 dolarů a testování 38,2% Fibonacciho retracementu na úrovni 23,70 dolarů. Pokud by se pokles prohloubil, stříbro by se mohlo dostat až k další podpoře na úrovni 23,35 – 23,30 dolarů a následně k hranici 23 dolarů za unci, kde se nachází 50% Fibonacciho retracement a 50-denní klouzavý průměr.

Vývoj ceny stříbra závisí na průlomu klíčových hladin, které budou v následujících dnech důležité pro určení směru trhu.