Měnový pár USD/CAD ztrácí elán, avšak stále drží klíčové pozice

I když měnový pár USD/CAD zaznamenal nárůst až k hodnotě 1.3500, nakonec se ustálil blíže k hranici 1.3415. Americký dolar profitoval z opatrného tržního klimatu, zatímco kanadský dolar čelil tlaku, který byl částečně kompenzován vzestupem cen ropy.

Během dne se USD/CAD neudržel nad 200 denním klouzavým průměrem, ale stále zůstává pevně nad 100 denním průměrem. I přes silnější postavení amerického dolaru kanadská měna nalezla určitou oporu v rostoucích cenách ropy.

Trhy nyní s napětím očekávají zveřejnění dat o americkém indexu spotřebitelských cen za červenec, která by mohla poskytnout podrobnější vhled do budoucích kroků Federální rezervy (Fed). Přestože Jerome Powell zdůraznil, že klíčová rozhodnutí závisí na nových ekonomických datech, mnozí analytici se domnívají, že nadcházející inflační data budou mít značný vliv na trhy.

Někteří experti poukazují na to, že i přes současný neutrální až mírně medvědí postoj je měnový pár USD/CAD stále ve výhodné pozici, což je patrné z jeho postavení vzhledem k klouzavým průměrům.

Doporučené hladiny pro sledování:

  • Podpůrné hladiny: 1.3320, 1.3300, 1.3280.
  • Rezistenční hladiny: 1.3450, 1.3500 a 1.3550.