Předpověď ceny zlata: XAU/USD vypadá křehce poblíž klíčové podpory $1,925 v souvislosti s obavami z Číny a inflace

Zlato (XAU/USD) zůstává pod tlakem, a dotýká se nejnižšího bodu za měsíc, blíží se k vzestupné lince podpory od února na úrovni $1,925 během ranních hodin středeční asijské obchodní seance. Tento trend potvrzuje pevnější americký dolar a aktuální tržní obavy v bankovním a nemovitostním sektoru před zveřejněním klíčových inflačních ukazatelů z Číny a USA. Navíc americký dolar zůstal pevnější, což mělo za následek tlak na XAU/USD.

Cena zlata za poslední týden zaznamenala největší pokles kvůli rostoucím obavám z Číny a širšímu bankovnímu a nemovitostnímu sektoru. Pokud jde o budoucí vývoj XAU/USD, s blížícím se vydáním hlavních čínských inflačních dat může být asijský obchod s cenou zlata více dynamický. Silnější inflace spolu s napjatým trhem práce by mohla posílit konzervativní pohled centrální banky, což by znamenalo další tlak na XAU/USD.

V technické analýze aktuálně zlato vykazuje pokles, když se blíží k lince vzestupné podpory z konce února na úrovni $1,925. Pokud by XAU/USD kleslo pod $1,910, další důležité úrovně by byly na $1,900 a poté kolem $1,897 a $1,893. Naopak, zotavení ceny zlata by vyžadovalo uzavření nad hladinou odporu mezi $1,942 a $1,945. Celkově se zdá, že zlato má potenciál pro další pokles, ale s omezeným manévrovacím prostorem směrem dolů.