Náhled ceny zlata: XAU/USD

Cena zlata se v poslední době pohybuje vzhůru, když se americký dolar a výnosy na trzích oslabují kvůli nejednoznačným signálům od americké centrální banky (Fed). V posledních třech týdnech se zlato obchodovalo v určitém rozmezí, a nyní se blíží k jeho horní hranici.

Zlepšení ceny zlata je důsledkem nejasných signálů Fedu a smíšených ekonomických údajů z USA, které vyvolávají obavy trhů. Tato situace spolu s pozitivními zprávami z Číny a opatrným optimismem poskytuje jistotu pro cenu zlata.

Zlato se stává atraktivnějším aktivem pro investory, kteří hledají bezpečný přístav, zejména v době, kdy jsou trhy zpomaleny a hlavní ekonomická data nebo události nejsou k dispozici. Rovněž nejasnosti ohledně dalších kroků Fedu a pozitivní zprávy z Číny posilují cenu zlata.

Cena zlata se v posledních dvou dnech zvýšila, a to navzdory tomu, že globální trhy zůstávají klidné. Tento trend může být spojen s negativními daty o aktivitě v USA, která byla zveřejněna v pondělí, stejně jako s nedávnými opatrnými komentáři představitelů Fedu.

Navíc, pozitivní zprávy z Číny, jednoho z největších spotřebitelů zlata na světě, také přispívají k růstu ceny XAU/USD. Po zklamání z dat o aktivitě v minulém týdnu, Peking oznámil optimistický index nákupních manažerů (PMI) pro sektor služeb za květen.

Jinde se americký dolar mírně zvyšuje na pozadí klidných trhů a absence projevů členů Federálního otevřeného tržního výboru (FOMC) kvůli předvolebnímu období. Americký dolarový index (DXY) se zvýšil o 0,13% na 104,12 ke konci úterý.

Vyhlídky pro budoucnost naznačují, že lehký kalendámůže způsobit nějaké obtíže pro obchodníky se zlatem, ale dnešní obchodní čísla z Číny a USA, stejně jako vývoj ohledně sázek na Fed, momentálně naznačují 24% šanci na zvýšení sazeb o 25 bazických bodů v červnu, což může ovlivnit cenu XAU/USD.

Uspokojivé řešení strachu z amerického státního dluhu vedlo k návrhům na vládní dluhopisy, ale výnosy reagovaly smíšeně. Desetileté kupóny zůstávají klidné kolem 3,69%, zatímco dvouleté se mírně zvýšily na 4,50%. Technologické akcie zůstaly silné, ale výrobní odvětví ovlivnilo sentiment a snížilo zisky na Wall Street. I přes to se americké akcie uzavřely s mírnými zisky. Tato nejistota na trzích vede obchodníky k nákupu zlata.