Analýza ceny ropy WTI

Cena ropy West Texas Intermediate (WTI) se odrazila od denního minima 70,17 dolaru a podařilo se jí dosáhnout zpět na úroveň 20denního klouzavého průměru na hodnotě 71,67 dolaru. Zvěsti o dalším snižování produkce ropného kartelu OPEC poskytují podporu býčímu trhu. Na druhou stranu, pochmurný ekonomický výhled před novým cyklem zvyšování sazeb omezuje zisky WTI.

Cena ropy WTI se v americké obchodní seanci v úterý pohybuje neutrálně v oblasti 71,90 dolaru, po zotavení z denních ztrát, když vyhlídky na další snižování produkce ze strany Saúdské Arábie zdá se poskytují podporu černému zlatu. Na druhou stranu, pochmurný ekonomický výhled je hlavním faktorem, který tlačí ceny dolů.

Obavy z celosvětového ekonomického poklesu omezují dynamiku býků

Příští týden oznámí svá rozhodnutí o měnové politice Federální rezervní systém (Fed), Evropská centrální banka (ECB) a Bank of England (BoE). V případě americké centrální banky jsou tržní očekávání ohledně rozhodnutí smíšená, zatímco se očekává zvýšení sazeb ECB. Úrokové sazby mají tendenci být negativně korelovány s ekonomickou aktivitou a proto mohou tlačit ceny ropy dolů. Kromě toho nejnovější ekonomická data od S&P Global a Institute for Supply Management (ISM) ukázala slabé americké čísla, zatímco Německo oznámilo technickou recesi na základě údajů o hrubém domácím produktu (HDP) za první čtvrtletí.

Cena ropy typu West Texas Intermediate (WTI) se pohybuje kolem hodnoty 71,90 dolaru na úrovni neutrálních obchodů během americké seance v úterý. Cena ropy se zotavila ze svých denních ztrát, což může být důsledkem očekávání dalších snížení produkce ze strany Saúdské Arábie, což podporuje tzv. “černé zlato”. Na druhé straně, nejistý ekonomický výhled je hlavním faktorem, který tlačí ceny dolů.