Analýza ceny USD/JPY

Analyzujeme cenu amerického dolaru vůči japonskému jenu (USD/JPY), která poslední dva dny klesala. Tento trend byl reakcí na nedávné komentáře japonských úřadů, které signalizovaly zvýšený zájem o pohyby na měnovém trhu. V důsledku těchto prohlášení se japonský jen (JPY) posílil, což způsobilo tlak na pokles páru USD/JPY.

Tyto výroky byly učiněny po setkání Bank of Japan (BoJ) a Masato Kanda, náměstka ministra financí pro mezinárodní záležitosti. Jen krátce po této zprávě se japonský jen posílil a v době psaní tohoto článku se pár USD/JPY obchodoval na úrovni 139,87, což představuje pokles o 0,40 %.

Přesto se očekává, že USD/JPY si udrží svůj vzestupný trend, pokud se pohybuje nad klíčovou hranicí 138,74, což je maximální hodnota z 18. května. Tento názor podporuje i indikátor Relative Strength Index (RSI), který ukazuje, že pár opouští překoupené podmínky.

Pokud by pár USD/JPY prolomil úroveň 139,00, mohlo by to otevřít cestu k dalšímu poklesu až k hodnotě 138,00. Dalším potenciálním cílem by pak mohl být předchozí odporový trend, který se nyní stává podporou, a 20denní klouzavý průměr na úrovni 137,76.

Na druhé straně, pokud by kupující znovu překročili hranici 140,00, mohlo by to naznačovat potenciál pro další růst až k maximu tohoto roku na úrovni 140,93, a možná až k hranici 141,00. Toto vše ale v kontextu současného poklesu amerických státních dluhopisů a zhoršené tržní sentimentu.