XAG/USD poklesly v důsledku růstu amerických dluhopisových výnosů, data US NFP předčila prognózy

Cena stříbra se otočila a následovala trend zlata, protože drahé kovy ovlivněné vysokými výnosy z amerických státních dluhopisů klesaly. XAG/USD otevřel kolem denních maxim a zaznamenal týdenní maximum 24,00 USD, než se stáhl za konfluenci 50denního a 20denního exponenciálního klouzavého průměru (EMA). XAG/USD se nyní obchoduje na 23,61 USD, což je pokles o 0,01%.

XAG/USD se stáhly na základě silných amerických pracovních dat a očekávání zvýšení sazby Fedu. Americká zpráva o náboru pracovníků mimo zemědělství (Nonfarm Payrolls) za květen byla silnější, než se očekávalo, a odhalila, že do pracovní síly vstoupilo 339 tisíc Američanů, což je více než jedna a půl očekávaných 190 tisíc. Hlavní data naznačují, že Federální rezervní systém (Fed) má stále co dělat.

Při pohledu na množství zveřejněných dat se obchodníci připravují na zvýšení sazby Fedu v červenci, což je v souladu s nedávnými komentáři úředníků Fedu, vedených předsedou Jerome Powellem, který uvedl, že americká centrální banka by mohla vynechat jedno zasedání, aby viděla dopady 500 bodového zpřísnění.

V důsledku toho výnosy amerických státních dluhopisů prudce stouply, což je protivítr pro segment drahých kovů. Výnosy amerických státních dluhopisů se zvyšovaly, s 2-letými dluhopisy nahoru o 16 bps na 4,501% a 10-letými na 3,689%, což je zisk devíti bps.

Pokud jde o geopolitickou sféru, drama ohledně amerického dluhového stropu skončilo šťastně, když obě komory, americký Sněmovna reprezentantů a Senát, schválily návrh zákona, čímž se snížily obavy z možného státního bankrotu USA.

Pokud se podíváme na technickou analýzu XAG/USD, při pohledu na fundamentální pozadí se XAG/USD přesunul z neutrálně výše směřujícího na neutrální. Indikátor Relativní síly (RSI) se vyhnul střední linii 50 a směřoval dolů, což naznačuje, že prodejci jsou stále na scéně. Ale 3denní Rychlost změny (RoC) naznačuje, že prodejní tlak začíná slábnout. To znamená, že bílý kov by mohl zůstat stranou, čekající na další katalyzátor.