Kanadský dolar profituje z pevných cen ropy

Páru USD/CAD vládnou medvědi, když se obchoduje u dvoutýdenních minim kolem 1.3450. Americký dolar oslabuje, což je způsobeno méně agresivním postojem Federální rezervní banky (Fed) k možnosti zvýšení úrokových sazeb. Současně roste cena ropy, což dále posiluje kanadský dolar.

Přes značný pokles dolaru v posledních dnech, obchodníci s USD/CAD zůstávají obezřetní v očekávání důležitých ekonomických událostí. Nejbližší na pořadu dne je zpráva o amerických nezemědělských mzdách (NFP) a pokračující diskuze o stropu amerického dluhu v senátu.

Přestože cena ropy – hlavní exportní produkt Kanady – stále roste, pozornost trhu je zaměřena na očekávané zprávy o zaměstnanosti v USA a rozhodování o dluhovém stropu. Jakékoli nové vývoje v těchto oblastech mohou značně ovlivnit pohyb páru USD/CAD.

Zatímco se obchodníci připravují na další klíčová data a události, americký dolar zůstává pod tlakem a kanadský dolar těží z rostoucích cen ropy. Jakýkoliv další vývoj v těchto oblastech bude mít pravděpodobně značný dopad na pohyb páru USD/CAD.