9. října 2024, 07:08
- Indická rupie získává sílu během středeční asijské seance.
- Nižší ceny ropy a potenciální intervence RBI na devizovém trhu podporují INR.
- Investoři očekávají rozhodnutí RBI o úrokových sazbách ve středu před zveřejněním zápisu z FOMC.
Indická rupie (INR) posiluje ve středu díky poklesu cen ropy, silnějším asijským měnám a pravděpodobné devizové intervenci Reserve Bank of India (RBI). Nicméně odlivy z místních akciových trhů a obnovená poptávka po americkém dolaru (USD) by mohly omezit další růst místní měny.
Investoři budou pozorně sledovat rozhodnutí Reserve Bank of India (RBI) o úrokových sazbách, které se očekává ve středu, kdy by mohla banka ponechat úrokové sazby beze změny, ale možná přijme „neutrální“ postoj. Na americké straně budou ve středu večer pozornost zaměřena na zápis z posledního jednání Federálního rezervního systému (Fed) za září.
Hlavní pohyby na trhu: Indická rupie získává na pravděpodobné intervenci RBI
- „Růst cen ropy v kombinaci s posilujícím dolarem zvýšil inflační rizika v Indii a vyvíjel tlak na rupii, takže RBI musela v posledních dnech provést významnou devizovou intervenci,“ uvedli analytici J.P. Morgan v úterý.
- Indické devizové rezervy vzrostly na rekordních 704,89 miliard dolarů k 27. září, což představuje nárůst o 12,5 miliardy dolarů, uvádí RBI.
- Viceguvernér Federálního rezervního systému Philip Jefferson v úterý uvedl, že rizika pro cíle centrální banky v oblasti zaměstnanosti a inflace jsou nyní blíže rovnováze, uvedl Bloomberg.
- Prezidentka bostonského Fedu Susan Collinsová v úterý poznamenala, že s oslabujícími inflačními trendy je velmi pravděpodobné, že Fed může provést další snížení úrokových sazeb.
- Trhy nyní cenově odhadují téměř 87% šanci na snížení sazeb Fedu o 25 bazických bodů (bps) v listopadu, což je nárůst oproti 31,1 % minulý týden, podle nástroje CME FedWatch.
Technická analýza: Pozitivní výhled USD/INR přetrvává
Indická rupie je dnes pevnější. Pár USD/INR si udržuje býčí náladu nad klesající trendovou linií a klíčovou 100denní exponenciální klouzavou průměrnou (EMA) na denním časovém rámci. Cesta nejmenšího odporu se jeví jako vzestupná, protože 14denní index relativní síly (RSI) se nachází nad střední linií blízko 55,70.
Klíčová rezistence pro USD/INR se objevuje v horní hranici obdélníku a psychologickém bodu 84,00. Dále na severu se objevuje další bariéra na historickém maximu 84,15, následovaná úrovní 84,50.
Na opačné straně úroveň podpory 83,90, která dříve fungovala jako rezistence, funguje nyní jako počáteční podpora pro USD/INR. Prodloužené ztráty by mohly pár vystavit 100denní EMA na 83,67. Jakékoliv další prodeje by mohly způsobit pokles na 83,00, což je kulaté číslo a minimum z 24. května.